Biorezonanční metoda se používá ve stomatologii stále ve větším počtu!
Patří stejně jako např. homeopatie, akupunktura a jiné metody přírodního lékařství do oblasti empirického lékařství. Důležité základy biorezonanční metody jsou potvrzeny nejnovějšími poznatky z kvantové fyziky a biofyziky, avšak nejsou dosud akceptovány dosud panujícím většinovým míněním a školním lékařstvím. Všechny uvedené informace o účincích, vlastnostech a indikacích se opírají o poznatky a empirické hodnoty s biorezonanční metodou Bicom samotnou.
Díky biorezonanční metodě se např. zvyšuje akceptace narkotik, dochází ke snížení nežádoucích reakcí, spotřebovává se méně narkotik a méně často dochází k selhání anestézie.
Před operacemi lze klienta stabilizovat pomocí odpovídajících programů. Po operacích lze často zabránit otokům, dochází k několikanásobně rychlejšímu hojení ran a vyskytuje se méně bolesti. Užívá se méně antibiotik a je potřeba méně analgetik.
Biorezonanční metoda se však používá i v čelistní ortopedii i v oblasti gnatologie a při onemocněních čelisti, čelistního kloubu a potížích s čelistním svalstvem.
Alergie jsou na postupu a stále více klientů reaguje nesnášenlivostí i na zubní materiály, materiál protéz a korunek. Proto by mělo patřit ke standardu především u multialergiků otestovat před použitím snášenlivost materiálů biorezonanční metodou BICOM - Totéž platí pro anestetika a léky.
Existuje-li podezření, že klient nesnáší již inkorporovaný materiál, pak se taky otestuje a odpovídajícím způsobem eliminuje. Tak se např. může stát, že nesnášenlivost protetického materiálu vede k zánětům a tím k otokům, zarudnutí a bolestem ústí sliznice. Díky otoku se zdá, že protéza nikdy nesedí správně a pořád se předělává, aniž by se tím odstranil problém.
V implantologii se po použití kostního materiálu usiluje o rychlé hojení ran a rychlý růst kostí. Po použití implantátů hraje velkou roli rovněž dobré hojení ran a brzká zatížitelnost. I zde dosahuje biorezonanční metoda Bicom vynikajících výsledků.
Využití ve stomatologii
předoperační a pooperační ošetření
onemocnění čelisti, čelistního kloubu a potíží se svalstvem v oblasti čelistí
bolesti po vytržení a broušení zubů
implantologie
testování vhodnosti zubních materiálů
doprovodné ošetření paradentózy
ošetření po otevření abscesu
záněty dásní
nesnášenlivost protetického materiálu
Testování
inkorporovaného materiálu, existuje-li podezření, že klient materiál nesnese
daného materiálu dříve než se použije, důležité především u multialergiků a při plné sanaci
původců nemoci, kteží napadli ústní sliznici
nejlépe snášených léků (anestetik apod.)
zda v bezzubé části čelisti není zbytek čelistní ostitidy, tam by se neměl vkládat žádný implantát, riziko: odmítnutí implantátu
zda zuby nezpůsobují onemocnění těla pacienta
(Daný materiál k testování je třeba vyžádat si u svého stomatologa a přinést sebou.)